Dodane przez Ola - wt., 03/22/2022 - 12:27
Albania -piękna nieznajoma, spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim, 14 kwietnia, godzina 17:30 , filia 8

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

„ALBANIA – piękna nieznajoma”. Spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim

14.04.2022 r., godz. 17:30

 

Filia nr 8 zaprasza na spotkanie podróżnicze poświęcone Albanii, o której opowie nam doświadczony globtroter z Krakowa, Andrzej Pasławski.

Jak mówi sam podróżnik:

Opowieścią „ALBANIA – piękna nieznajoma” chcę pokazać Albanię – kraj owiany złą sławą, przez kilka dekad odizolowany od reszty świata, kraj będący bodaj ostatnią tajemnicą XXI-wiecznej Europy – jako rejon przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i miejsce bezpieczne dla chcących tam podróżować.

Albanię przemierzamy wraz z rodziną od lat kilkunastu i tu spełniły się nasze marzenia o ciszy, spokoju, nieskażonej cywilizacją przyrodzie. Znajdziemy w niej wszystko – niezmierzone góry, majestatyczne kaniony, dzikie plaże, zapierające dech widoki.

Pokażę Albanię tę turystyczną i tę niedostępną. Ponieważ podróżujemy samochodem terenowym, mamy możliwość dotarcia tam, gdzie nie spotkamy przez wiele godzin żywej istoty, gdzie piękno przyrody niezmącone jest obecnością człowieka, a pokonanie 70-ciu kilometrów to czasem 9-cio godzinne zmagania z terenem.

Jednocześnie zamierzeniem naszym jest udowodnić, iż... nie taki diabeł straszny.

To nie dziki kraj, do którego strach wjechać, jest on po prostu w dużej części niedostępny, niezrozumiały dla przeciętnego przybysza, a mity o nim nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.

W kraju tym byliśmy ponad dwudziestokrotnie, przemierzyliśmy tam kilkanaście tysięcy kilometrów (kraj powierzchnią zbliżony do województwa mazowieckiego) gładkich, jak stół dróg oraz totalnych bezdroży, spotkaliśmy wielu wspaniałych i życzliwych ludzi, mamy wśród Albańczyków wielu znajomych.

Chcę podzielić się naszymi wrażeniami, emocjami, z pomocą zdjęć i żywego słowa, a swoim doświadczeniem służę „namacalnie”, organizując wyprawy do najciekawszych terenów „Wrót Bałkanów”, jak zwano dawniej Albanię.

Więcej informacji o naszych podróżach uzyskać można na stronie: www.fotolandia4x4.com

Opublikuj

Opublikuj