Dodane przez magdalena.przy… - czw., 09/03/2020 - 09:48
#3 Wernisaż - Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!

Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!
Wystawa dyplomowa Maksymiliana Kacperskiego do obejrzenia w Sopotece do końca września.

Od dzieciństwa moje życie potrzebowało mieć bratnią duszę obok siebie. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że nie wszyscy wiedzą, jak wiele może dać nam zwierzę, często więcej, niż potrafi dać drugi człowiek. Będąc kiedyś w sopockim schronisku dla psów „Sopotkowo” zobaczyłem samotność z perspektywy zwierzęcia. Tak zrodził się pomysł tematu pracy dyplomowej, której celem jest pokazanie zwierząt różnego gatunku i wielkości, które z różnorodnych przykrych lub w brutalnych okolicznościach trafiły do schroniska.

Tworzona wystawa dyplomowa, to miesięczne starania, i wizyty z aparatem u zwierząt w celu uświadomienia ludziom ile zwierzęta znaczą dla nas oraz dlaczego nie warto ich kupować a właśnie adoptować. Wszystkie sfotografowane psy pochodzą z sopockiego schroniska.

Schronisko oraz wolontariusze starają się ze wszystkich sił aby zapewnić zwierzętom dobre warunki do życia oraz zwiększyć szansę na znalezienie im nowego domu oraz zaadoptowanie zwierzaka. Pragnę wzmacniać świadomość i wrażliwość społeczną, bo dzięki temu problem bezdomności oraz złego traktowania zwierząt systematycznie się zmniejsza. Dlatego wszystkich chętnych wraz z Sopotkowem zapraszamy 14-go września w poniedziałek o 17:00 do Sopoteki przyjrzeć się od kuchni jak powstawał krok po kroku cały projekt dyplomowy zdjęć-plakatów oraz książki. W trakcie projekcji zaprezentuję również fotografie, które nie zostaną pokazane na wystawie stałej.

www.instagram.com/makskaoo/
www.makskaoo.com