Dodane przez Paulina - śr., 09/01/2021 - 08:37
biblioteka na kółkach
Podstawowe Informacje

„Biblioteka na kółkach” wyrusza w drogę!

Do tej pory to Wy – nasi czytelnicy – przychodziliście po książki do nas, a teraz to my, z bagażnikiem pełnym literatury, będziemy odwiedzać Was.

W praktyce to żadna nowość, ponieważ nasi bibliotekarze już od wielu lat odwiedzali swoich czytelników z książkami, dostarczając im porcje literackich przygód, ale teraz inicjatywa nabiera rozpędu i wciskamy gaz do dechy.

Wraz z początkiem września rusza „Biblioteka na kółkach”, czyli nowa inicjatywa Biblioteki Sopockiej. Jej celem jest zwiększenie dostępu do zbiorów bibliotecznych wśród tych mieszkanek i mieszkańców Sopotu, którzy z różnych powodów nie mogą odwiedzać nas osobiście.

Akcja skierowana jest do naszych sopockich czytelników (czyli osób posiadających Metropolitalną Kartę do Kultury), którzy z powodu wieku (65+), stanu zdrowia, stopnia niepełnosprawności lub ze względu na opiekę nad osobą ciężko chorą w domu nie mają możliwości wypożyczenia książek w placówkach Biblioteki. 

Usługa obejmuje wszystkie filie i dotyczy każdego rodzaju zbiorów, a także czytniki e-książek i kody do Legimi. Na życzenie osoby zamawiającej istnieje możliwość przeprowadzenia krótkiego szkolenia z obsługi czytnika.

Zamówienia można składać drogą mailową: bibliotekanakolkach@gmail.com lub telefoniczną: 609 610 305 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–18:00. Jednorazowo można zamówić cztery pozycje, które będą dostarczane w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca.

Przed skorzystaniem z usługi należy zapoznać się z regulaminem akcji, który można znaleźć w zakładce Regulaminy