Zajęcia w ramach projektu odbywają się w dwóch filiach: Minitece (Jakuba Goyki 1) i Kamionce (Mazowiecka 26). 

W pierwszej odsłonie projektu „Przejęzyczeni” bierzemy pod lupę nowe przekłady klasyki literatury.

Tegoroczne Narodowe Czytanie fragmentów „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej dało początek projektowi „Poczytaj mi”.

W ramach projektu planujemy organizację spotkań autorskich, warsztatów, lekcji bibliotecznych, konkursu, wystawy. 

Projekt zakłada udział bibliotekarzy w siedmiu szkoleniach, które odbywać się będą raz w miesiącu od kwietnia do grudnia z wyłączeniem lipca i sierpnia. 

Głównym założeniem projektu „Biblioteczna Akademia Nauk” jest zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po literaturę popularnonaukową poprzez przedstawienie jej w nowym świetle.

Podczas wydarzeń projektowych uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzenia mniej znanych miejsc w Sopocie, idąc śladami artystów, pisarzy itp.

Zaplanowane działania, takie jak słuchowiska, spotkania z autorami i aktywności fizyczne wokół książki włączają się w akcję #zostań

Nasz projekt to cykl wydarzeń, podczas którego chcemy promować teksty literackie mogące przyjmować formy poetyckie czy teatralne.

Zapraszamy do spotkania z bohaterami polskiej historii, którzy specjalnie dla nas schodzą z pomników i dają się poznać jako jedni z nas.

Celem projektu jest ukształtowanie nowej generacji czytelników, którzy z technologii potrafią korzystać w mądry, twórczy sposób.