Dodane przez admin - pon., 01/21/2019 - 11:20
Miniteka, budynek Goyki 1
Podstawowe informacje

Miniteka

ul. Jakuba Goyki 1

81-715 Sopot

Kontakt: 519 720 620

miniteka@mbp.sopot.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek, czwartek 12.00–19.00
środa 12.00–15.00
piątek 8:00–15:00

 

 

Usługi

To miejsce dla rodzin lubiących książki, kulturę i kreatywną zabawę. Znajduje się tu literatura dostosowana do potrzeb młodych Czytelników, od książek kartonowych i opowiadań, przez powieści dla ciekawych świata, po literaturę popularnonaukową, a także książki w języku angielskim. Dbamy o to, aby w naszym księgozbiorze znalazły się nowości wybrane z najlepszych wydawnictw, nominowane i nagradzane w wielu prestiżowych konkursach. Dysponujemy także książką mówioną, grami planszowymi oraz prasą dziecięcą.

Z myślą o opiekunach stworzono dział Literatura mamy i taty, w którym znajdują się książki pomocne w wychowaniu dzieci. W ten sposób chcemy umożliwić rodzicom i opiekunom zapoznanie się z fachową literaturą, która byłaby w stanie dostarczyć cennych wskazówek wychowawczych, a także pozwoli lepiej zrozumieć świat dziecka. 

Organizujemy

W Minitece prowadzone są różne formy popularyzacji książki i czytelnictwa, m.in.: spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne podczas ferii i wakacji, lekcje biblioteczne oraz różnorodne zabawy i warsztaty tematyczne. Na szczególną uwagę zasługują odbywające się cyklicznie przedstawienia Teatrzyku Pacynka. Staramy się, aby kilka razy w tygodniu dzieci mogły spotkać się z kulturą poprzez kreatywne zabawy i pracę twórczą.

Współpracujemy z Sopockimi przedszkolami i szkołami, ale mamy gości także z Gdyni i Gdańska. Zapraszamy placówki oświatowe na lekcje biblioteczne, warsztaty literacko-plastyczne oraz teatrzyki. Chętnie dostosowujemy tematy spotkań do programów edukacyjnych szkół i przedszkoli.

Jesteśmy otwarci na nowe propozycje. Zapraszamy do współpracy.

Oferta
Literatura mamy i taty
Literatura mamy i taty
Literatura beletrystyczna dla dzieci i młodzieży, także w jęz. Angielskim
Literatura beletrystyczna dla dzieci i młodzieży, także w jęz. Angielskim
Literatura popularnonaukowa dla dzieci i młodzieży, także w jęz. Angielskim
Komiksy dla dzieci i młodzieży
Wi fi
Wifi
Czasopisma dla dzieci i młodzieży
Czasopisma dla dzieci i młodzieży
Gry planszowe
Puzzle
Audioteka
Teatrzyk Pacynka
Teatrzyk Pacynka
Adres mapa placówka

54.444678, 18.5620642

Najbliższe wydarzenia w placówce