Dodane przez admin - śr., 01/23/2019 - 14:52
Broadway
Podstawowe informacje

Adres

Broadway

ul. Kolberga 9

81-881 Sopot

Dane kontaktowe

broadway@mbp.sopot.pl

tel. 519 720 786

Godziny otwarcia

poniedziałek, wtorek, czwartek 12.00–19.00
środa 12.00–15.00
piątek 8:00–15:00

 

 

Usługi

Broadway znajduje się na Brodwinie i posiada ofertę dopasowaną do osób w każdym wieku. 

Proponujemy książki papierowe, audiobooki i e-booki, które uzupełniamy na bieżąco atrakcyjnymi nowościami wydawniczymi. W kąciku czytelniczym znajdują się czasopisma kolorowe i gazety codzienne, w komputerowym udostępniamy użytkownikom 3 laptopy. Ponadto najmłodsi mogą korzystać z gier planszowych, puzzli, klocków, kolorowanek oraz konsoli Xbox.

Istnieje także możliwość wypożyczenia czytników e-booków oraz filmów (w tym musicali), a na miejscu można grać w szachy. Broadway, tak jak wszystkie filie, wyposażony jest we wrzutnię książek, umiejscowioną na zewnętrznym tarasie, w której można zwracać wypożyczone pozycje poza godzinami otwarcia placówki.

Mieszkańcy Sopotu mogą korzystać również z usługi: ksero, drukowania i skanowania dokumentów, a także z bookcrossingu.

Organizujemy

Dzieciom w wieku przedszkolnym polecamy zajęcia literacko-plastyczne „Akademia Małego Czytelnika”. Organizowane są również lekcje biblioteczne oraz warsztaty dla grup przedszkolnych i szkół, a także wiele innych imprez tematycznych. 

Czytelnikom dorosłym proponujemy: wernisaże, wystawy malarstwa i fotografii, koncerty oraz warsztaty rękodzieła „Twórczy Broadway”.

Przy filii funkcjonuje „Biblioteka Sąsiedzka Broadway”, w ramach której odbywają się cykliczne zajęcia dla seniorów takie jak „Zajęcia taneczne 50+” (instruktor: Tomasz Bień) oraz „Zdrowy kręgosłup” – gimnastyka z instruktorką Katarzyną Syp.

Biblioteka współpracuje z:

Nauczycielską Spółdzielnią Mieszkaniową w Sopocie, Sopockim Młodzieżowym Domem Kultury, Szkołą Podstawową  nr 9 w Sopocie, Przedszkolem nr 12 w Sopocie, Wolontariatem „Aktywni w Sopocie”, Muzeum Sopotu oraz sopockimi asystentkami międzykulturowymi.

Oferta
Literatura beletrystyczna
Literatura popularnonaukowa
Literatura dla dzieci i młodzieży
Czasopisma
Audioteka
Czytniki ebooków
Stanowiska komputerowe
Gry planszowe dla dzieci
Puzzle i klocki
Czarodziejski namiot jako kącik dziecięcy
Filmy na dvd
Ksero, drukarka, skaner
Wifi
Adres mapa placówka

54.457511, 18.5357738

Najbliższe wydarzenia w placówce