Dodane przez Paulina - pon., 06/21/2021 - 11:10
Spotkanie autorskie z Barbarą Woźniak,

Podstawowe informacje

Placówka
Data wydarzenia
Opis wydarzenia

Dagny Kurdwanowska - Czytam w wannie i Biblioteka Sopocka zapraszają do Sopoteki na spotkanie autorskie z Barbarą Woźniak, autorką książki „Niejedno” (Wydawnictwo Drzazgi).

O książce:
Szymon Kowalski, wykładowca akademicki prowadzący zajęcia z etyki dla przyszłych lekarzy, na polecenie przełożonej przygotowuje fakultet poświęcony medycynie III Rzeszy. Z początkiem roku akademickiego przeprowadza się do rodzinnego miasta, Tarnowa, by zająć się ojcem chorującym na alzheimera. Henryk jeszcze żyje, ale już go nie ma, a w każdym razie jest go z dnia na dzień coraz mniej – blaknie niczym liczby z obrazów Romana Opałki.

Pochwyceni przez Barbarę Woźniak w intertekstualną sieć, czytamy wraz z głównym bohaterem jej powieści Foucaulta i Sontag, Dagermana i Lavant, a jednocześnie towarzyszymy mu w nieoczywistej pracy żałoby, słuchając Cohena i Świetlickiego.

Jakkolwiek byśmy się starali, pytań dręczących Szymona nie da się zlekceważyć: Co mają ze sobą wspólnego nowoczesna ideologia biopolityczna i pozycja pacjenta we współczesności? I czy wszyscy – mimowolnie, rządzeni przez dyskurs – jesteśmy Baumanowskimi ogrodnikami plewiącymi chwasty w trosce o zdrowie publiczne?

(źródło: strona wydanictwa)

Na spotkanie z autorką obowiązują zapisy: sopoteka@mbp.sopot.pl

Opublikuj

Opublikuj