Dodane przez Paulina - czw., 02/18/2021 - 10:50
Po co nam dzisiaj poezja? Spotkanie z Marcinem Pierzchlińskim

Dzień Poezji to dobra okazja, by spróbować znaleźć odpowiedź na pytanie: Po co nam dzisiaj poezja? Poszukamy jej razem z poetą Marcinem Pierzchlińskim. Zapraszamy Was do wspólnych poszukiwań 21 marca o 18:00 w wirtualnych progach Sopoteki.

Marcin Pierzchliński – ur. w 1987 r., poeta, artysta, muzyk. Laureat projektu „Połów 2018” oraz finalista Pracowni pierwszej książki w ramach festiwalu Stacja Literatura 24; dwukrotnie nominowany do nagrody głównej w konkursie poetyckim im. Jacka Bierezina. Publikował m. in. w „Lampie”, „Wakacie”, „Wizjach”, „Kontencie” i „Dwutygodniku”. Jego wiersze znalazły się w antologiach „Globalne wioski” (Stowarzyszenie Instytut Badań nad Dyskursami), „Głód. Antologia Nowego Dokumentu Tekstowego 2020” (Instytut Literatury) oraz w almanachu „Połów. Poetyckie debiuty 2018” (Biuro Literackie). W roku 2018 w koszalińskiej Galerii Scena otworzono jego pierwszą solową wystawę pt. „Twoje niedbalstwo grozi pożarem”. Pracuje w Białogardzkiej Bibliotece Publicznej, gdzie prowadzi Dyskusyjny Klub Książki i organizuje spotkania autorskie.