Dodane przez Ola - pon., 08/24/2020 - 06:46
Sieć w domu
Podstawowe Informacje

Nowy projekt Biblioteki Sopockiej w mediach społecznościowych hasztagach: #czytamydobrze #zostańwdomu #niezostawiamczytelnika. 

Każde hasło krótko charakteryzuje naszą działalność on-line, którą chcemy poszerzyć dzięki projektowi, w centrum którego znajduje się książka.

Mocną stroną naszego projektu jest „wielorazowość” – każda aktywność zostanie utrwalona na blogu projektu. Zaplanowane działania, takie jak słuchowiska, spotkania z autorami i aktywności fizyczne wokół książki włączają się w akcję #zostańwdomu i wypełniają w twórczy sposób czas w nim spędzony, a specjalnego rodzaju aktywności takie jak kalistenika czy warsztaty staną się swoistą inspiracją dla dalszych aktywności.

Sieć w domu to znak zmieniających się czasów i nowoczesnych bibliotek.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”

 

W ramach projektu w sierpniu zaplanowaliśmy:

- codziennie, 8:00 premiera odcinka audiobooka „Król Lear nie żyje” Marii Bojarskiej w interpretacji Joanna Bogackiej nagranego przy współpracy z Agencją Artystyczną Nehrebeccy (Biesiady Literackie).
- 13 sierpnia, 17:00 czytanie performatywne dla najmłodszych: „Czerwony Kapturek” przeczytany w RUUPsach w Opera Leśna / The Forest Opera
- 27 sierpnia, premiera słuchowiska „O króliku, słoniu i wielorybicy” (baśń afrykańska)
- 22 i 29 lipca 10:00 kalistenika z książką - dwa razy w miesiącu spotkamy się z trenerem kalisteniki Dawid Przychodzeń, który poprowadzi trening siłowy z wykorzystaniem książki

poza tym zapraszamy na:
- wtorki, 12:00 Książka czy film? (Sopoteka)
- środy, 15:00 Klub Detektywów (Biblioteka Sopocka)
i 13:00 Osa poleca (Sopoteka)
- czwartki, 15:00 Na warsztacie (Sopoteka)
- piątki, 9:00 Porady pisarskie (Sopoteka)
i 15:00 Biblioteka bez Szablonu (Biblioteka Sopocka)

Wszystkie aktywności odbywają się na fanpage'ach Biblioteka Sopocka i Sopoteka, a na blogu projektu znajdują się relacje z wydarzeń.