Dodane przez Ola - pon., 08/24/2020 - 06:23
Biblioteka Jednego Aktora
Podstawowe Informacje

Zapraszamy mieszkańców Trójmiasta (i nie tylko!) do udziału w niezwykłym projekcie „Biblioteka Jednego Aktora” finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. 

Nasz projekt to cykl wydarzeń, podczas którego chcemy promować teksty literackie mogące przyjmować formy poetyckie czy teatralne. Ma to być rok działań promujących dramat i poezję w różnych formach aktywności: monodramy, montaże, projekcje filmowe, warsztaty, recitale, debaty.

Różni autorzy, różni wykonawcy, różne formy.

Całoroczny cykl spotkań z literaturą i sztuką będzie atrakcyjnym programem dla młodzieży i dorosłych. Kontakt z literaturą, teatrem, możliwość poznania tekstów, które stały się kanwą monodramów czy montaży poetyckich będą ogromnym atutem projektu.

Biblioteka ukaże się jako ważne miejsce dla kultury, jako ważne miejsce edukacji kulturalnej, jako miejsce, gdzie odnajdujemy książki, jako punkt wyjścia do szeregu działań kulturalnych czy też, jako bazę do przekształceń w inne formy przekazu.

 

Obowiązują zapisy - liczba miejsc ograniczona.

Na wydarzenie można zapisać się w dowolnej Filii Biblioteki Sopockiej (również telefonicznie).
Po zapisaniu się należy odebrać darmową wejściówkę w Sopotece maksymalnie 20 minut przed planowanym wydarzeniem.

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.