Dodane przez Paulina - czw., 04/08/2021 - 07:54
Projekt Biblioteki pt. „Biblioteczna Akademia Nauk”
Podstawowe Informacje

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Z radością informujemy, że nasz projekt „Biblioteczna Akademia Nauk” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury w programie Partnerstwo dla książki.

Głównym celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do sięgania po literaturę popularnonaukową poprzez przedstawienie jej w nowym świetle. Korzystając z tradycyjnego podziału dziedzin nauki w szkole, każdemu przedmiotowi poświęcimy miesiąc, podczas którego odbędą się: zajęcia edukacyjne, spotkania z autorami książek popularnonaukowych, warsztaty z naukowcami i vlogerami. 

W trakcie ośmiu miesięcy trwania „Bibliotecznej Akademii” będziemy animować czytelnictwo poprzez naukę twórczego myślenia, tak ważnego w rozwoju młodego człowieka. Kultura i nauka idą razem w parze, dlatego naszą misją jest nie tylko kształtowanie zachowań czytelniczych, ale również wskazywanie na literaturę jako niewyczerpane źródło wiedzy.