Dodane przez admin - czw., 04/25/2019 - 07:26
zdjecie dron
Podstawowe informacje
O inicjatywie

Biblioteka Sopocka, jak przystało na bibliotekę XXI wieku, jest miejscem gwarantującym swoim czytelnikom możliwość nauki i spędzenia wolnego czasu, zapewniając dostęp do nowinek technologicznych.

Dzięki współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego weszliśmy w posiadanie sześciu iPadów, które początkowo udostępnialiśmy naszym najmłodszym czytelnikom w Minitece, by następnie przenieść je do nowo powstałej Galerii Kultury Multimedialnej Sopoteka. Służą one nie tylko naszym czytelnikom na miejscu, dzięki nim jesteśmy również w stanie prowadzić najwyższej jakości transmisje na żywo z naszych spotkań autorskich i innych wydarzeń kulturalnych.

Pracownicy Biblioteki Sopockiej zaangażowali się także w prowadzenie kursów komputerowych mających na celu zaznajomienie naszych starszych czytelników z obsługą sprzętu komputerowego dostępnego w filiach.

Zajęcia dla seniorów prowadzone były w Filii 8 od roku 2006. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie (zajęcia dla 5-osobowych grup odbywały się niekiedy trzy razy dziennie) w przeciągu kolejnych lat kursy były również przeprowadzane w innych filiach. Od ostatnich dwóch lat kursy komputerowe dla seniorów organizowane są przez zewnętrzną firmę trzy razy w tygodniu, odbywają się one na terenie Sopoteki.

Młodszym czytelnikom oferujemy spotkania z naszymi Bibliotecznymi Pomocnikami: Dronem Dorianem, Robotem Robertem (LoFi Robot) i Daszymirem i Dotem (Roboty Dash i Dot), którzy są stałym elementem NIE-zwykłych Lekcji Bibliotecznych w Sopotece. W grudniu 2019 do tej wesołej ferajny dołączyły trzy roboty CodeBox Starter (również firmy LoFi).