Dodane przez admin - wt., 10/22/2019 - 10:33
Plakat spotkania z podróżnikiem w Filii Broadway

Filia Broadway zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, pt. „Budapeszt nie(tylko) znanym szlakiem”.

22 listopada 2019 r. o godzinie 17.00
Sopot Brodwino, ul. Kolberga 9

Budapeszt to kolejne miasto penetrowane przeze mnie przez długie lata. Pamiętam je z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię (bo jest to miasto tzw. metropolitalne) i podobnie ja, lata później, pokazałem je moim córkom, które tak samo, jak ja, będąc w tym samym wieku – brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty.
Pokażę hity Budapesztu, dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe – wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową.
Ale będą i smaczki nie znane wszystkim – Kolej Zębata, Kolejka Dziecięca, widok na miasto z najwyższego punktu obserwacyjnego, największe w Europie lodowisko oraz miejsce totalnej dekadencji, gdzie opary zioła mieszają się z kolorowym zawrotem głowy, tysiącem gatunków procentowych płynów i oszałamiającego wystroju wnętrz.

Iiii... spotkamy się z Draculą! Tak, tak – pod zamkową górą są kilometry labiryntów – Labiryntów Draculi! I on tam istotnie był.

A na samym początku dowiemy się, że Budapeszt nazywał się inaczej i dlaczego nazywa się właśnie tak?
Na sam koniec odwiedzimy, jak określają budapesztańczycy – „najpiękniejszą kawiarnię świata”. Zapraszam na opowieść o tym pięknym mieście!

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).