Dodane przez Marcin W. - pt., 01/24/2020 - 07:33

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – III Dyktando Sopockie
21 lutego 2020 r.
Sopot Centrum

Od II Dyktanda Sopockiego minął już rok, najwyższy więc czas, by po raz trzeci spotkać się w sopotecznych progach i zmierzyć się z wyzwaniami, które stawia przed nami nasz język.
W Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego celebrujemy święto polszczyzny w najlepszy możliwy sposób: wyciągamy ze słowników wszystkie zapomniane wyrazy, nieprzestrzegane reguły, zakurzoną interpunkcję i zapisujemy wszystko ręcznie ze słuchu na kartce papieru.
Przygotowaliśmy dyktando, które sprawdzi Wasze językowe kompetencje, począwszy od przecinków we właściwych miejscach, a skończywszy na umiejętności uważnego słuchania.
Osoba, która popełni najmniej błędów (lub nie popełni ich wcale, na co najbardziej liczymy) otrzyma zaszczytny tytuł Sopockiego Mistrza Ortografii oraz nagrodę główną (osoby z pozostałych miejsc podium, poza oklaskami, także otrzymają wyróżnienie materialne).

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).