Wystawa / Dorośli

Wystawa "Zegary czasu" Bożeny Kręcisz w Sopotece, 1-28.02.2018

wystawa-01
Plakat - wystawa Bożena Kręcisz, luty 2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na wystawę Bożeny Kręcisz "Zegary czasu"!

Luty 2018

Sopoteka/Sopot Centrum

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Prace z cyklu ‘’Zegary czasu’’ pierwszy raz pokazane na wystawie w Bibliotece Oliwskiej w Gdańsku, powstały w większości na przełomie 2015/2016 roku. Tematycznie wiąże je refleksja nad życiem, jego wartościami, kruchością pamięci i przemijaniem. Otwarty cykl obrazów o dużym formacie wykonanych akwarelą składa się z sześciu prac przedstawiających etapy życia: 1- Nostalgia, 2- Migracja, 3- Hossa, 4- Dojrzałość, 5- Przemijanie i 6- Alienacja. Mimo nadanych tytułów, zawarta w nich symbolika pozwala na indywidualną interpretację.

Następny cykl zatytułowany - Słoiki pamięci - składa się z linorytów i małoformatowych kolaży. Pierwsza seria czarno-białego linorytu połączonego z barwną delikatną akwarelą odnosi się do zachowanego w pamięci przedmiotu.

Druga seria kolaży nazwana roboczo - tapety- ma związek z wydarzeniami. Zarówno dobór techniki jak i kolorystyka obu cykli zamierzenie wzmacniają zawartą w poszczególnych pracach treść.