Wystawa / Dorośli

Wystawa prac A. Wróblewskiej-Boruckiej "W moim Gdańsku", Filia Koc i Książka, 8.01-09.02.18

8
Plakat Wystawa prac A. Wróblewskiej-Boruckiej W moim Gdańsku, Koc i Książka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Koc i Książka zaprasza na wystawę prac Agaty Wróblewskiej-Boruckiej, pt. „W moim Gdańsku”

Wystawa potrwa od 8 stycznia do 9 lutego 2018
Można ją oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki

ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot

Agata Wróblewska – Borucka o sobie:
Urodziłam się 13 grudnia 1976 roku we Wschowie. Tam ukończyłam szkołę podstawową, gdzie już przejawiałam zamiłowanie do rysunku oraz malarstwa. Przez 3 lata uczęszczałam do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Szkoła ta dała doskonałe podstawy do dalszej pracy twórczej. Zajęta życiem rodzinnym, o malarstwie zapomniałam na pewien czas, jednak zamiłowanie do malarstwa powróciło w dojrzałym życiu. W wieku trzydziestu dwóch lat jak olśnienie przyszła znów wena, która nie odstępuje mnie na krok po dziś dzień. Maluję w każdej wolnej chwili, dzieląc swój czas pomiędzy wychowanie dwóch synów, pracę, domowe obowiązki, a spełnianie się twórcze. Moja płodność artystyczna zaowocowała kilkunastoma wystawami indywidualnymi. Od roku 2008 regularnie pokazuję swoje prace w różnych miejscach, ale upodobałam sobie Gdańsk, gdzie mieszkam i tworzę. Wystawy dają możliwość artystycznego rozwoju, pomagają iść w dobrym kierunku. Jako ambitna i kreatywna artystka dążę do tego, by moje prace dawały radość i miłe wrażenia estetyczne, by cieszyły oko. Tematyka moich prac to głównie portrety i pejzaże. Poruszam się w kilku technikach - od malarstwa olejnego poprzez akrylowe, akwarelowe, skończywszy na pastelu i rysunku. Kredki pastelowe to ulubiony środek wyrazu, który daje niezwykłą swobodę w działaniu.