Wystawa / Dorośli

Wystawa Łukasza Rogińskiego w Sopotece, 4-31.01.2018

wystawa
Plakat - Wystawa Łukasza Rogińskiego, Sopoteka, styczeń Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na wystawę prac Łukasza Rogińskiego pt. „tajemna historia”!
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopoteka/Sopot Centrum
Wystawę będzie można podziwiać od 4 do 31 stycznia 2017 r.

Łukasz Rogiński - absolwent PWSSP w Gdańsku, uczeń Piotra Potworowskiego. Grafik, ceramik, malarz. Wielokrotnie nagradzany. Odznaczony odznaką „Za zasługi dla Gdańska”, Srebrnym Krzyżem Zasługi i odznaką „Zasłużonym Ziemi Gdańskiej” oraz nagrodami Prezydenta Miasta Gdańska i Burmistrza Turku (Finlandia). Projekt i realizacja: fasady kamieniczek przy ulicy Grobla I i ul. Szerokiej w Gdańsku, w roku 1969. Fontanna na Skwerze Kościuszki w Gdyni w roku 1974. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku i Szczecinie, Muzeum Historii Miasta Gdańska, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w Malborku, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Sztuki w Turku, Biblioteki PAN w Gdańsku, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu.