Inne / Dorośli

Wykład dr E. Polińskiej Mackiewicz "Kobieta wolności" w Filii Broadway, 24.09.18

F7-wyklad_E
Plakat wykład E. Polińskiej-Mackiewicz Broadway 24.09.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway zaprasza 24 września 2018 r. o godz. 17.30 (poniedziałek) na wykład dr Ewy Polińskiej-Mackiewicz pt. ”Kobieta wolności” - prorokinie, królowe, rewolucjonistki, buntowniczki, kontestatorki, przywódczynie i …

Sopot Brodwino, ul.Kolberga 9, Wstęp wolny!

Ewa Polińska-Mackiewicz poetka, socjolog, teoretyk muzyki. Urodziła się w 1947 roku w Łodzi. Z wykształcenia jest socjologiem i teoretykiem muzyki. Przez wiele lat zajmowała się krytyką muzyczną i publicystyką kulturalną. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie. Od 2002 jest prezesem Sopockiego Klubu Pisarzy i Przyjaciół Książki im. Jerzego Tomaszkiewicza. Współtworzy publikowaną corocznie antologię poetów i pisarzy Sopotu „Miejsce Obecności”. Jest autorką zbiorów poezji a także tłumaczeń literackich, między innymi dla Teatru Atelier w Sopocie. Jest członkiem zarządu do spraw kultury Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku.

Źródło:Wikipedia