Spotkanie/Dorośli

Spotkanie "Zdrowie poprzez olejki eteryczne" w Sopotece, 25.06.2018

25
Plakat - olejki, 25.0618, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie pt. "Zdrowie poprzez olejki eteryczne"
25 czerwca 2018 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Zapraszamy na spotkanie Zdrowie Poprzez Olejki Eteryczne!
Olejki mają różne właściwości i zastosowanie – od pobudzających, przez relaksujące do … afrodyzjaków. Olejki eteryczne oddziałują na szalenie wrażliwy zmysł – WĘCH, który w piorunującym tempie przekazuje impulsy do mózgu, a zwłaszcza do układu limbicznego – centrum dowodzenia emocjami. Dlatego aromat olejków eterycznych tak silnie oddziałuje na nasz nastrój i stan psychiczny i mimo że aromaterapia kojarzona jest z relaksem i odprężeniem, to trzeba zachować ostrożność, by sobie nie zaszkodzić!
Olejki eteryczne mają również właściwości regeneracyjne. Stymulują skórę do odbudowy struktur ceramidowych i przyspieszają proces odnowy komórek. Ich zastosowanie pozwala odzyskać młody wygląd i poprawić kondycję skóry. Olejki eteryczne na cellulit (pomarańczowy) stosowane są w balsamach i kremach ujędrniających.
Naturalne olejki eteryczne od lat stosowane są w tzw. „medycynie naturalnej” jako środek o szerokim zastosowaniu. Pokażemy jak zrobić własne perfumy, jak zastosować olejki w aromaterapii i jakie jest ich zastosowanie w domu.
Pokażemy najbardziej popularne rodzaje olejków eterycznych stosowanych w aromaterapii. Działają naprawdę niesamowicie!