Spotkanie literackie / Dorośli

Spotkanie wokół pierwszej biografii ks. Kaczkowskiego w Sopotece, 17.03.2018, 18.00

17
Plakat - Ks. Kaczkowski, Sopoteka, 17.03.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka, Sopoteka i Wydawnictwo WAM zapraszają  na spotkanie z Przemysławem Wilczyńskim z okazji premiery pierwszej biografii ks. Jana Kaczkowskiego.

17 marca 2018 r.

Sopoteka

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju?

Kochała go cała Polska. Ale czy znaliśmy go naprawdę?

Tysiące godzin pracy. Setki przejechanych kilometrów. Stu kilkudziesięciu rozmówców. Zdobyte zaufanie rodziny. Niepublikowane dotąd fotografie. Przemysław Wilczyński stworzył obraz człowieka, który według księdza Adama Bonieckiego „uratował honor polskiego kapłaństwa”.

Sopoteka i Wydawnictwo WAM zapraszają na spotkanie z Przemysławem Wilczyńskim z okazji premiery pierwszej biografii ks. Jana Kaczkowskiego.
Naszym specjalnym gościem będzie pan Józef Kaczkowski, ojciec księdza Jana.

Mamy nadzieję, że spotkanie w rodzinnym mieście księdza Kaczkowskiego będzie okazją do przypomnienia jego niezwykłego życia, które wciąż tak bardzo inspiruje.
Przyjdźcie koniecznie!