Spotkanie literackie / Dorośli

Spotkanie autorskie z Izą Zając w Sopotece, 20.06.2018

20
Plakat - spotkanie autorskie z Izą Czają, 20.06.18, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Izą Zając, autorką książki „Messenger”!
20 czerwca 2018 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Izabela Zając jest podopieczną Fundacja Trzeba Marzyć. Jej marzeniem było wydanie własnej książki. Dzięki fundacji marzenie udało się spełnić i będziemy mieli niesamowitą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim Izy.
Poniżej wypowiedź wolontariuszki Emilii, która czuwała nad realizacją marzenia Izy:
"W słoneczne popołudnie czekałam podekscytowana na spotkanie z Izabelą. Już wcześniej, gdy spotkałyśmy się na oddziale, dziewczyna zdradziła mi swoje marzenie, ale dopiero dzisiaj umówiłyśmy się na pierwsze formalne spotkanie. Przywitałyśmy się i wręczyłam Izabeli jej różdżkę – pierwszą książkę z serii Igrzyska Śmierci. Iza bardzo lubi czytać a tej serii jeszcze nie zna, jestem więc przekonana, że na pewno się jej spodoba. Potem przeszłyśmy do rozmowy o marzeniu. Marzeniem Izabeli jest wydanie swojej autorskiej książki. Izabela pisała ją przez ostatnie dwa lata ale jest już skończona. Została zamieszczona na kilku portalach, gdzie cieszy się popularnością. Widziałam jednak, że dziewczyna się czegoś obawia. Marzycielka zaczęła się zastanawiać, czy na pewno będzie można opublikować jej książkę. Zapewniłyśmy ją z mamą, że nad procesem tworzenia i wydawania książki czuwa cały sztab profesjonalistów, którzy wiedzą dobrze, co robią i dbają o to, by wydana książka była odpowiednio „zedytowana”. W ten sposób przekonałyśmy ją by została przy swoim największym marzeniu. Izabela miała również wiele pomysłów na marzenie awaryjne od podróży, po wolontariat w klinice weterynaryjnej u znanego weterynarza aż w końcu stanęło na spotkaniu z piosenkarzem One Direction Niall’em. To było bardzo miłe spotkanie które zakończyło się poznaniem bardzo kreatywnego marzenia :) Przed nami stoi nie lada wyzwanie, ale jestem pewna, że jesteśmy w stanie mu podołać i spełnić największe marzenie Izabeli."