Spotkanie/Dorośli

Randka z książką w Sopotece, 14.02.2018, 17.00

14
Plakat - randka z książką, 14.02.2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Randkę z książką!

14 lutego 2018 r.

Sopoteka/Sopot Centrum

ul. T. Kościuszki 14

Chcemy zabrać Was na randkę w ciemno. Punktem wyjścia będą książki i pytania, jakie nam stawiają. Jak rozmawia się z obcym człowiekiem o tym, co ważne? A może paradoksalnie jest to łatwiejsze? Jeśli mieliście okazję opowiadać o swoim życiu przypadkowym ludziom  w przedziale pociągu, wiecie, o czym mówimy. Przyjdźcie, jeśli chcecie stać się bogatsi. Przyjdźcie, jeśli chcecie podzielić się swoją mądrością.

Wydarzenie zostało zaplanowane według następującej formuły:

W Sopotece zostanie przygotowanych kilka stacji książkowych. Każda z nich będzie dotyczyła innej tematyki, na swój sposób związanej z miłością (np. miłość niespełniona, przyjaźń, podróż, samotność i inne). Na każdej stacji zostawimy kilka książek, które nawiązują do jej tematyki. Dodatkowo na każdym przystanku pozostawimy zamknięte koperty zawierające pytania, na które będą mogli odpowiedzieć sobie uczestnicy wydarzenia. Pytania te mają zachęcić do dalszych rozważań i poszukiwań możliwych uniwersalnych odpowiedzi. Przykład pytań: „Czy można jednocześnie kochać dwie osoby?” albo „Czy dla realizowanych pasji można poświęcić swoje szczęście osobiste?”.

Przewidujemy, że uczestnicy wydarzenia, po wybraniu odpowiadającej im stacji, siadają do siebie tyłem. Chcemy w ten sposób umożliwić im skupienie uwagi na tym, co chcą sobie przekazać. Gdyby ta formuła była dla uczestników kłopotliwa, będziemy to na bieżąco korygować. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia będzie czuwać nasza moderatorka - Agnieszka. To ona zadba, by każda para, która rozmawia o miłości, książkach i życiu, miała komfortowe warunki na odbycie tego wyjątkowego dialogu. Agnieszka będzie też pilnowała czasu, który będą mieli uczestnicy na indywidualne spotkania przy stoliku. Każde spotkanie może trwać maksymalnie 10 minut. Nie widzimy przeciwwskazań do kontynuowania rozmów poza ramami wydarzenia.

Weźcie to sobie do serca i 14 lutego spotkajmy się w Sopotece!  Zapewniamy – to nie będą pluszowe walentynki!