Spotkanie/Dorośli

Porozmawiajmy o Rosji w Sopotece, 5 i 19.03.2018, 17.30

5i19
Plakat - Porozmawiajmy o Rosji, 5 i 19.03.2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na dwie prelekcje "Porozmawiajmy o Rosji!"

5 i 19 marca 2018, o godz. 17.30

5 marca: Muzeum Sankt Petersburga
Sankt-Petersburg to miasto z burzliwą historią, wielkimi wydarzeniami, przepiękną architekturą i znakomitymi zbiorami Sztuki. W mieście jest ponad 50 muzeów małych i dużych.
Na prelekcji skupimy się na zbiorach Ermitażu i muzeum Faberge, gdzie znajduje się kolekcja carskich złotych jajek Faberge. Wybierzemy się również na krótki „spacer” po mieści. Zobaczymy słynny Plac Dworcowy, rzekę Newe, Newskij prospekt i centralne ulicy miasta. Nocny Petersburg jest czarujący, a z Ermitażu po prostu nie chce się wychodzić.

19 marca: Malarze Rosyjscy : Ilya Repin i Wasylij Szyszkin
Szkoła malarstwa Rosyjskiego rozpoczęła swoje istnienie od ikon Andreja Rublowa (XV w.), które można znaleźć w zbiorach muzeum Rosyjskiego w Sankt Petersburgu i galerii Tretiakowskiej w Moskwie. Na prelekcji skupimy swoją uwagę na twórczości wielkich malarzy rosyjskich, takich jak Ilii Repinia i Wasilia Szyszkina. Po krótkiej biografii malarzy będziemy śledzić rozwój kunsztu malarskiego i doprowadzenie do perfekcji talentu i zdolności artystycznych.