Literacki Sopot / Dorośli

LS 2018: Warsztaty pisarskie z Romainem Puértolasem w Sopotece, 18.08.2018

Literacki_Sopot_2018_program-4
Plakat - LS 18.08.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na warsztaty pisarskie z Romainem Puértolasem w ramach Festiwalu Literacki Sopot 2018!

18 sierpnia 2018 r.

Godz. 12.00

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Na warsztaty obowiązują zapisy!

Romain Puértolas urodził się w Montpellier na południu Francji. Zdobył wykształcenie w zakresie literatury i kultury hiszpańskiej oraz angielskiej, języka francuskiego jako obcego oraz… meteorologii. Mówi po hiszpańsku, katalońsku, angielsku i rosyjsku. Jest mężem i ojcem dwójki dzieci. Próbował tak wielu zajęć, że trudno je wymienić.

W książkach Romaina Puértolasa nie brak ani humoru i zabawy słowem, ani ciekawostek i smaczków. To, jak nazywają się powieściowi bohaterowie, nie jest dziełem przypadku – autor modyfikuje imiona i nazwiska przyjaciół, rodziców, kolegów z pracy. Na polskim rynku ukazały się jak dotąd dwie jego książki: debiutancka powieść Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie Ikea, wyróżniona Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne’a, opublikowana w 36 krajach i zekranizowana, oraz książka O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla, która potwierdziła jego pisarską pozycję. W lipcu 2018 roku również nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukaże się kolejna, Całe lato bez Facebooka.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na warsztaty pod adresem: warsztaty@literackisopot.pl. Prosimy o wpisanie w tytule maila: Warsztaty pisarskie z Romainem Puertolasem.

Uczestników warsztatów prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa. Wydrukowany i podpisany regulamin należy przynieść ze sobą na warsztaty.

Regulamin_uczestnictwa_w_warsztatach_LS2018.doc

Regulamin_uczestnictwa_w_warsztatach_LS2018.pdf