Literacki Sopot / Dorośli

LS 2018: Portrety: Anna Bikont w Sopotece, 18.08.2018

Literacki_Sopot_2018_program-4
Plakat - LS 18.08.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Anną Bikont w ramach Festiwalu Literacki Sopot 2018!

18 sierpnia 2018 r.

Godz. 16.30

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie z Anną Bikont w ramach cyklu spotkań Portrety. Na spotkaniu będziemy rozmawiać o książce „Sendlerowa. W ukryciu”. Spotkanie poprowadzi Szymon Łucyk.

Anna Bikont -dziennikarka i pisarka, z wykształcenia psycholożka. Od pierwszego do ostatniego numeru (1982–1989) pracowała w zespole „Tygodnika Mazowsze”, pisma podziemnej Solidarności, współtworzyła „Gazetę Wyborczą”, z którą związana jest do dzisiaj. Jej książka My z Jedwabnego otrzymała m.in. nagrodę historyczną „Polityki” oraz European Book Prize. Wydanie amerykańskie znalazło się na liście stu najważniejszych książek 2016 roku według „New York Timesa” i zostało nagrodzone National Jewish Book Award. Wraz z Joanną Szczęsną napisała wyróżnioną Wielką Nagrodą Fundacji Kultury książkę Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu oraz Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej. Jej ostatnia książka Sendlerowa. W ukryciu zdobyła Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Nagrodę Literacką miasta Warszawy w kategorii „edycja warszawska” i Poznańską Nagrodę Literacką, a także została nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Jesienią nakładem Wydawnicta Agora (w koedycji z Wydawnictwem Czarne) ukaże się jej kolejna książka, biografia Jacka Kuronia, pisana wspólnie z Heleną Łuczywo, zatytułowana Jacek.

Szymon Łucyk - dziennikarz, współpracownik "Tygodnika Powszechnego", tłumacz z języka francuskiego, były korespondent PAP w Paryżu. Współpracował z Polskim Radiem, publikował m.in. w "Kontynentach" i "Res Publice Nowej". Organizator warsztatów edukacyjnych.