ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Koncerty / Dorośli

Koncert Formacji „Yester Day” w Filii Broadway, 23.07.18

F7-koncert-plakat_-23_lipca_2018r
Koncert Broadway 23.07.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway zaprasza 23 lipca 2018r. o godz. 18.00 /poniedziałek/ na koncert Formacji „Yester Day”. Zagrają i zaśpiewają piosenki z repertuaru „The Beatles” Jan Stoppa i Zenek Mikulski.
Sopot Brodwino, ul.Kolberga 9
Wstęp wolny!

Jan Stoppa- gdańszczanin od urodzenia. W latach 1964-1967 był wokalistą i gitarzystą pierwszych „Taktów”, z którymi wystąpił w sopockim "Non-Stopie", nagrał w Polskim Radiu w Warszawie z zespołem kilka piosenek, w tym własne kompozycje. Współpracował z takimi muzykami jak Andrzej Lauda, Eryk Kulm czy Jerzy Kozłowski. Był członkiem jednego ze składów „Potrójnych Taktów”, powstałych z inicjatywy Jerzego Kosseli, a później krótko zespołu „Rybałci”, utworzonego przez znanego muzyka Jana Łukaszewskiego. Po dłuższej przerwie w 2009 roku uczestniczył w imprezie „Motława Beat”. Gorący zwolennik twórczości Beatlesów.  

Zenek Mikulski- sopocianin od urodzenia.
Gitarzysta i wokalista, na estradzie od zawsze! Blisko związany z historią sopockiego Big-Beatu, swoją drogę artystyczną rozpoczął pod koniec lat 60., w klubie „u Jurasa” - Jerzego Kosseli. W latach 70. akompaniował gwiazdom polskiej estrady, m.in. Irenie Jarockiej (grupa „Atlas” ), na festiwalu SOPOT 76, Violetcie Villas, Zofii Borcy i wielu innym. Nagrywał z zespołem „Atlas” w gdańskim radiu, odnotowując sukcesy na giełdach radiowych!
W końcu lat 70. opuszcza kraj i przez następne 20 lat współpracuje z gwiazdami niemieckiego show-biznesu, takimi jak: George Baker Selection, Rex Gildo, Costa Cordalis, równolegle występując w Operetce w Hamburgu - musical „CATS”.
Po powrocie do kraju brał udział w sesji nagraniowej do pierwszej płyty zespołu „Leszcze”, a w ostatnich latach nawiązał współpracę z Bernardem Dornowskim, przypominając największe przeboje „Czerwonych Gitar”, których członków znał osobiście, jest członkiem zespołu „Klenczon Projekt”, którego jest współzałożycielem…. Jest wielkim fanem twórczości Czesława Niemena, tak więc gra i śpiewa również jego kompozycje. Proponuje także utwory K.Klenczona, Dżemu, Perfektu, Lady Pank, K.Krawczyka czy piosenki P.Szczepanika i inne, które zapisały się w pamięci melomanów.
Zenek Miluski stara się to wszystko „ocalić od zapomnienia…”. Ostatnio założył z Janem Stoppą Formację „Yester Day”. Na koncertach grają, śpiewają w oryginalnym brzmieniu piosenki „The Beatles” i starają się przywrócić czar „Beatlemani”.

Źródło: Jan Stoppa i Zenek Miluski

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę