Spotkanie/Dorośli

Klub Praktyki Stoickiej w Sopotece, 19.05.2018

19
Plakat - Klub Praktyki Stoickiej - 19.05.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej, czyli filozofię dla każdego!
19 maja 2018 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Filozofia stoicka w nierozerwalny sposób łączy wiedzę z praktyką. Choć stoicyzm kładzie nacisk na nieustanny rozwój intelektualny, to koncentruje się jednak na kształtowaniu ducha człowieka.
W pismach Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza znajdujemy wykład praktycznej filozofii życia. Myśl stoicka okazuje się szczególnie inspirująca współcześnie, gdy szukamy ulgi w świecie pełnym bodźców, emocji i fałszywych wyobrażeń. Myśl stoicka jest też doskonałym pretekstem do tego, aby kształcić praktyczne umiejętności dyskusji i panowania nad emocjami.
Spotkania skierowane są do każdej osoby zainteresowanej filozofią, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu.
Na spotkaniach poznajemy filozofię stoicką, czytamy teksty i żywo dyskutujemy.