Spotkanie literackie / Dorośli

Biesiada Literacka z Karolem Modzelewskim w Sopotece, 28.04.2018

Modzelewskinewsletter_Sopot
Plakat - Biesiada Literacka z Karolem Modzelewskim w Sopotece, 28.04.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Biesiadę Literacką z Karolem Modzelewskim.

28 kwietnia 2018 r., godz. 14:30

Sopoteka, ul. Tadeusza Kościuszki 12

Rozmowa z autorem o jego znakomitej książce „Wyznania poobijanego jeźdźca”, tłumaczonej na 5 języków obcych, uhonorowanej najbardziej prestiżowymi nagrodami literackimi w tym m.in Nike.
Wspomnienia wybitnego historyka mediewisty, działacza politycznego, jednego z grona najbardziej znanych opozycjonistów z czasów Polski socjalistycznej. Książka ukazuje dzieje rodziny i losy jego samego na tle historii politycznej Polski od lat czterdziestych XX wieku po chwilę obecną. Opowiedziana z troską o szczegóły historyczne ukazuje postawy opozycjonistów z lat sześćdziesiątych, z czasu „Solidarności” i okresu przemian ustrojowych w naszym kraju, zwraca uwagę na wielość koncepcji i różnorodność dróg dojścia do pełnej demokratyzacji życia politycznego w Polsce od prób naprawiania systemu socjalistycznego aż po zupełne odejście od jego założeń. Napisana czystym, precyzyjnym językiem historia jest dokumentem o kolosalnym znaczeniu dla zrozumienia dziejów Polski w drugiej połowie dwudziestego wieku.