Inne / Dorośli

Aktywni w Sopocie. Różne Oblicza Wolontariatu - panele dyskusyjne w Sopotece, 14 i 21.06.2018

czerwiec-wolontariat

Kim są sopoccy wolontariusze i co robią?
Czym jest wolontariat stały, a czym akcyjny?
Jakie są możliwości zaangażowania w Sopocie i jak to wszystko działa?

Na te i wiele innych pytań dotyczących sopockiego wolontariatu postaramy się odpowiedzieć podczas dwóch paneli dyskusyjnych prowadzonych w Sopoteka przez Magdalenę Świerczyńską – Dolot znaną z anteny Radio Gdańsk S.A.

Na spotkania z sopockim wolontariatem zapraszamy w dniach 14 i 19 czerwca. Będzie to doskonała okazja do poznania różnorodności sopockiego wolontariatu, jak również wysłuchania doświadczeń współpracy wolontaryjnej z perspektywy organizatorów oraz samych wolontariuszy. Spotkania to także możliwość dołączenia do grona „Aktywnych w Sopocie” - Sopocki Wolontariat.

14 czerwca (czwartek), Sopoteka, godz. 18.00 panel „Wolontariat stały. Co? Gdzie? Jak? – o możliwościach angażowania w sopockich organizacjach pozarządowych i miejskich instytucjach”

Pierwszy dzień dotyczyć będzie wolontariatu stałego, o którym opowiedzą:
• Wolontariuszka zaangażowana w #WolontariatSąsiedzki
• Wolontariuszka pomagająca w Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopot
• Przedstawiciele instytucji takich jak:
Dom Pomocy Społecznej w Sopocie, @Centrum Integracji Społecznej w Sopocie - TPBA Koło Gdańskie, Sopocki Wolontariat

Prowadzenie: Magdalena Świerczyńska - Dolot

21 czerwca (czwartek), Sopoteka, godz. 18.00 panel „Wolontariat akcyjny. Co? Gdzie? Jak? - o możliwościach angażowania w sopockie wydarzenia”

Drugi dzień poświęcony będzie wolontariatowi akcyjnemu, o którym opowiedzą:
• Wolontariuszka angażująca się w wydarzenia kulturalne
• Koordynatorka wolontariatu podczas Literacki Sopot
• Nauczycielka – koordynatorka wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Sportowymi w Sopocie
• Przedstawiciele:
Urzędu Miasta Sopot, MOSiR Sopot oraz Sopocki Wolontariat

Prowadzenie: Magdalena Świerczyńska – Dolot

Panele dyskusyjne towarzyszą wystawie Aktywni w Sopocie. Różne Oblicza Wolontariatu - wystawa, z której można czerpać inspirację do 29 czerwca br.

• czerwiec-wolontariat