ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z REDAKCJĄ SOPOTEKI

Redakcja Sopoteki

Projekt "Redakcja: Sopoteka" stworzony został z myślą o wchodzących w dorosłość młodych ludziach, którzy pragnęliby związać swoją przyszłość zawodową z szeroko pojętymi mediami. Chcąc pokazać młodym zdolnym jak wygląda praca w interesującej ich branży, zorganizowaliśmy dla nich szereg wycieczek do siedzib redakcji portali internetowych (Trójmiasto.pl i Wirtualna Polska), wydawnictw (Słowo/ obraz terytoria oraz Smak słowa) i radia (studenckie radio Mors). Aby porozmawiać z inspirującymi ludźmi wcale nie trzeba jednak udawać się w daleką podróż. Wystarczy wpaść do Sopoteki, gdzie - również w ramach projektu - odbyły się spotkania z pisarzami popularnymi nie tylko wśród młodzieży. Mieliśmy wielki zaszczyt i przyjemność gościć w progach naszej biblioteki takich cenionych ludzi pióra jak: Elżbieta Cherezińska, Katarzyna Miszczuk czy Rafał Domagalski.


Pragnąc wyposażyć przyszłych adeptów sztuki dziennikarskiej w konkretną wiedzę i umiejętności, przeprowadziliśmy dla nich również różnego rodzaju warsztaty: blogerskie (m.in. z Katarzyną Czajką, autorką popularnego bloga "Zwierz popkulturalny" czy Weroniką Pochylską znaną z prowadzenia strony o wdzięcznej nazwie "Lekko jak hel"), pisarskie, graficzne, teatralne, a nawet cykl spotkań, podczas których uczestnicy projektu zgłębiali tajemnice tworzenia filmów krótkometrażowych. Efekty ich działań możecie znaleźć na blogu Redakcji Sopoteka, będącym swoistą kroniką naszego ambitnego projektu. Tworzenie treści na wspomnianą wyżej stronę stanowi główne i najważniejsze zadanie członków redakcji, z jakiego świetnie się wywiązują. Odwiedźcie naszego bloga i przekonajcie się sami!

Projekt "Redakcja: Sopoteka" wkrótce się zakończy, przed nami wciąż jeszcze mnóstwo niezwykle interesujących spotkań i wyzwań, z których największym jest niewątpliwie nagranie audiobooka. Trzymajcie kciuki za młodych zdolnych i zapamiętajcie sobie nazwiska członków naszej redakcji, bo z pewnością jeszcze kiedyś o nich usłyszycie.

Justyna Jans

młodszy bibliotekarz

Mariola Żurawska

Bibliotekarz

Anna Sowińska

Bibliotekarz

Ewa Marczyńska

Bibliotekarz

Tomasz Olczak

Bibliotekarz

Maria Banach

Bibliotekarz

Ewa Lewandowska

Pełniąca obowiązki Kierownika

Aleksandra Pikała

Bibliotekarz

Agnieszka Iterman

Bibliotekarz

Karolina Osowska

Bibliotekarz

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z REDAKCJĄ SOPOTEKI
W Górę